O Sekretariacie

Sekretariat działa na podstawie Dekretu Abpa Krakowskiego z dnia 2 lutego 2018
Dekret powołujący Sekretariat

Skład Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej:

IMG_6422ks. Mariusz Susek – przewodniczący
Kapłan Archidiecezji krakowskiej od 1999 roku. Wieloletni moderator Ruchu Światło-Życie. Od 2005 roku moderator Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji. Od 15 lutego 2010 roku przewodniczący Rady Ruchów katolickich Archidiecezji krakowskiej. Od początku istnienia Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji, czyli 31 stycznia 2012 roku – sekretarz a od 2 lutego 2018 roku – przewodniczący.

antekAntoni Tompolski – wiceprzewodniczący
Spełniony mąż i ojciec 4 dzieci w wieku 24 – 17 lat. Absolwent informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od wielu lat zajmuje się duszpasterstwem małżeństw i rodzin oraz duszpasterstwem młodzieży. Prowadzi z żoną Agnieszką, warsztaty i konferencje o budowaniu jedności w małżeństwie i wychowaniu dzieci. Jest założycielem wspólnoty Góra Oliwna u Księży Misjonarzy w Krakowie, współzałożycielem Chrześcijańskiego Forum Pracowników Nauki i członkiem zarządu Stowarzyszenia Alfa Polska. Jest odpowiedzialny za Kursy Alfa w Polsce Południowej. W ramach Sekretariatu zajmuje się sprawami logistycznymi organizowanych wydarzeń.

Karol Sobczyk – sekretarz
Psycholog, publicysta. Założyciel i Dyrektor Zarządu Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni (ChFGnP). Wraz z żoną Gosią prowadzi wspólnotę Głos na Pustyni w Krakowie. Jest współautorem (wraz z o. Adamem Szustakiem) książki „Błogosławieństwo ma moc”. W Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji odpowiada za diakonię informacji i mediów poprzez pełnienie funkcji rzecznika prasowego podejmowanych przez Sekretariat wydarzeń.

ksCzerwionka
o. Krzysztof Czerwionka CR

CR (Stryszawa) – Dyrektor biura krajowego Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA Polska); Pasterz Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA.

oJacekDubelo. Jacek Dubel redemptorysta misjonarz i rekolekcjonista. Urodzony w Warszawie w 1957 roku, świecenia kapłańskie w 1985, Założyciel i przez prawie dwadzieścia lat Dyrektor SNE Diecezji Toruńskiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Apostolskiego w Służbie Nowej Ewangelizacji „Wspólnota Pieśń Nowa”. Współzałożyciel i przez wiele lat przewodniczący Porozumienia Dyrektorów Szkół Nowej Ewangelizacji, członek Zespołu ds. Nowej ewangelizacji przy KEP oraz zarządu Alpha Polska.

ALAndrzej Lewek
Szczęśliwy mąż Basi, ojciec Kasi Jasia i Marysi. Z zawodu informatyk, pracuje w międzynarodowej korporacji, równocześnie od wielu lat zaangażowany w Kościele w dziele ewangelizacji poprzez Szkoły Nowej Ewangelizacji. Obecnie koordynuje ruch Mężczyzn Św. Józefa. W Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji odpowiada za diakonię informacji i mediów.

IMG_6416Maria Porębska
(ur. 1953), żona Andrzeja, matematyk, od 1976 r. związana z drogą neokatechumenalną

IMG_6417Andrzej Porębski
(ur. 1958), mąż Marii, socjolog, od 1976 r. związany z drogą neokatechumenalną.

ASionekś. p. Andrzej Sionek
Ur. w 1953 roku w Krakowie, fizyk, biblista, mąż, ojciec. Dyrektor Katolickiego Stowarzyszenia „En Christo – Katolicy w służbie ewangelizacji, odnowy życia i jedności chrześcijan”, prowadzi centrum formacyjne i dom spotkań w Lanckoronie. Członek Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, stały współpracownik Międzywydziałowego Instytutu Ekumenii i Dialogu przy Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Andrzej zmarł 22 stycznia 2022, został pochowany na Cmentarzu Rakowickim 29 stycznia 2022.

.

KrysiaSobczyk Krystyna Sobczyk
Od lat zaangażowana w Odnwie w Duchu Świętym – we wspólnocie „Nowe Jeruzalem”. Należy do grona odpowiedzialnych za wspólnotę. W sekretariacie odpowiada za Diakonię Modlitwy Wstawienniczej.