O Sekretariacie

Skład Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej:

bp Grzegorz Ryś – przewodniczący
Biskup Archidiecezji Krakowskiej, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji działającego w ramach Konferencji Episkopatu Polski, w latach 2007–2011 rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

IMG_6422ks. Mariusz Susek – sekretarz
Święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu z rąk kard. Franciszka Macharskiego w 1999 roku. Od września 2011 roku moderator diecezjalny Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej pomagając duszpastersko zarazem w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie na Prądniku Czerwonym. Od 2005 roku moderator diecezjalnej diakonii ewangelizacji Ruchu Światło-Życie. Od 2011 roku członek Archidiecezjalnej Komisji Liturgicznej. Od 15 lutego 2010 przewodniczący Rady Ruchów Katolickich Archidiecezji Krakowskiej.

ksCzerwionka

o. Krzysztof Czerwionka CR

CR (Stryszawa) – Dyrektor biura krajowego Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA Polska); Pasterz Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA.

ksKubani
ks. Paweł Kubani

wyśw. 1992, moderator grup apostolskich i rekolekcji młodzieżowych, archidiecezjalny konsultor Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP, koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, moderator Stowarzyszenia Grupy Apostolskie – Ruch Apostolstwa Młodzieży, moderator Archidiecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Sursum Corda”

AL
Andrzej
Lewek
Szczęśliwy mąż Basi, ojciec Kasi Jasia i Marysi. Z zawodu informatyk, pracuje w międzynarodowej korporacji, równocześnie od wielu lat zaangażowany w Kościele w dziele ewangelizacji poprzez Szkoły Nowej Ewangelizacji. Obecnie koordynuje ruch Mężczyzn Św. Józefa. W Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji odpowiada za diakonię informacji i mediów.

Andrzej Porębski
(ur. 1958), mąż Marii, socjolog, od 1976 r. związany z drogą neokatechumenalną.

Maria Porębska
(ur. 1953), żona Andrzeja, matematyk, od 1976 r. związana z drogą neokatechumenalną

ASionek
Andrzej Sionek

Ur. w 1953 roku w Krakowie, fizyk, biblista, mąż, ojciec. Dyrektor Katolickiego Stowarzyszenia „En Christo – Katolicy w służbie ewangelizacji, odnowy życia i jedności chrześcijan”, prowadzi centrum formacyjne i dom spotkań w Lanckoronie. Członek Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, stały współpracownik Międzywydziałowego Instytutu Ekumenii i Dialogu przy Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie

.

Karol Sobczyk
Psycholog, publicysta. Założyciel i Dyrektor Zarządu Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni (ChFGnP). Wraz z żoną Gosią prowadzi wspólnotę Głos na Pustyni w Krakowie. Jest współautorem (wraz z o. Adamem Szustakiem) książki „Błogosławieństwo ma moc”. W Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji odpowiada za diakonię informacji i mediów poprzez pełnienie funkcji rzecznika prasowego podejmowanych przez Sekretariat wydarzeń.

KrysiaSobczyk

Krystyna Sobczyk

Od lat zaangażowana w Odnwie w Duchu Świętym – we wspólnocie “Nowe Jeruzalem”. Należy do grona odpowiedzialnych za wspólnotę. W sekretariacie odpowiada za Diakonię Modlitwy Wstawienniczej.

antek

Antoni Tompolski
Spełniony mąż i ojciec 4 dzieci w wieku 24 – 17 lat. Absolwent informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od wielu lat zajmuje się duszpasterstwem małżeństw i rodzin oraz duszpasterstwem młodzieży. Prowadzi z żoną Agnieszką, warsztaty i konferencje o budowaniu jedności w małżeństwie i wychowaniu dzieci. Jest założycielem wspólnoty Góra Oliwna u Księży Misjonarzy w Krakowie, współzałożycielem Chrześcijańskiego Forum Pracowników Nauki i członkiem zarządu Stowarzyszenia Alfa Polska. Jest odpowiedzialny za Kursy Alfa w Polsce Południowej. W ramach Sekretariatu zajmuje się sprawami logistycznymi organizowanych wydarzeń.