Ewangelizacja Nowej Huty

Potrzebujemy Waszej pomocy

W dniach 19-20 czerwca planujemy (jako Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji) poprowadzić spotkanie ewangelizacyjne, które będzie swoistym podsumowaniem różnych działań ewangelizacyjnych na terenie Krakowa – Nowej Huty na przestrzeni ostatniego roku. Będzie to (jakj wierzymy) też nowe otwarcie dla wielu środowisk i parafii Nowej Huty.
Continue reading Ewangelizacja Nowej Huty

SKARB W ROLI – „Ewangelizacja w środowisku wiejskim”

II Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

SKARB W ROLI – „Ewangelizacja w środowisku wiejskim”

Skrzatusz – Diecezja Koszalińsko – Kołobrzeska

Celem Kongresu jest: Doświadczenie potrzeb, potencjału i nowych możliwości ewangelizacji w środowiskach wiejskich.

Zadania postawione przez Kongres:

• Podjęcie refleksji pastoralnej odnośnie specyfiki wyzwań związanych z ewangelizacją środowisk wiejskich,
  • Prezentacja narzędzi służących tej ewangelizacji,
  • Ukazanie podmiotów mogących podjąć dzieło ewangelizacji w środowiskach wiejskich.

Spotkanie kongresowe zaadresowane jest do wszystkich, którym leży na sercu ewangelizacja wsi.
Organizatorem Kongresu jest Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP wraz z Fundacją Porta Fidei
Gospodarzem Kongresu jest Diecezja Koszalińsko-kołobrzeska ze swoim Pasterzem ks. bp Edwardem Dajczakiem

OSE – Ogólnopolska Szkoła Ewangelizatorów

Ogólnopolska Szkoła Ewangelizatorów

Ogólnopolska Szkoła Ewangelizatorów (OSE) jest projektem ogólnokościelnym powstałym z inicjatywy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji.

Podstawowym założeniem OSE jest formowanie do Nowej Ewangelizacji osób odpowiedzialnych za koordynowanie projektów ewangelizacyjnych na poziomie ogólnopolskim, diecezjalnym, parafialnym czy wspólnotowym.

Projekt ten ma za zadanie zapewnienie ciągłości rozwoju myśli i doświadczenia w przestrzeni ewangelizacji, jak i wzajemne ubogacanie poszczególnych programów ewangelizacyjnych realizowanych przez zróżnicowane grupy, ruchy i stowarzyszenia kościelne, tak, by potrafiły ze sobą współpracować i widziały swoją różnorodność jako wzajemnie uzupełniające się bogactwo Kościoła.

Świętowanie „En Christo”

Drodzy Bracia i Siostry, przyjaciele En Christo,

Po raz kolejny pragniemy Was gorąco zaprosić do Sanktuarium JPII na mszę świętą połączoną z głoszeniem i uwielbieniem, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 grudnia 2014 r. o godz. 18.00 w kościele dolnym.
Tym razem eucharystii oraz głoszeniu będzie przewodniczyć ks. bp Grzegorz Ryś.

MszeEnChristo

Dojazd samochodem oraz komunikacją:
Linie autobusowe dojeżdżające do Centrum:
135, 224, 504

15 grudnia (poniedziałek), o godz. 18.00 w Auli bł. Jakuba przy Franciszkańskiej 4 w Krakowie, odbędzie się specjalna, adwentowa konferencja „Nabierz Ducha” – Narodził się! połączona z czasem uwielbienia „Oczekujemy Twojego przyjścia w chwale”. Czas adwentu domaga się, abyśmy, jako cały Kościół stanęli blisko siebie, w celebracji, że Zbawiciel przyszedł na świat i w oczekiwaniu, aż przyjdzie znowu. Stąd też zapraszamy. Stańmy razem w uwielbieniu, modlitwie i słowie wołając i wpatrując się wspólnie w Nadchodzącego.

Continue reading „Nabierz Ducha” – Narodził się! połączona z czasem uwielbienia „Oczekujemy Twojego przyjścia w chwale”

Szpital Domowy

Przez cały miesiąc w kościele św. Wojciecha, przed Najświętszym Sakramentem, młodzi ludzie będą modlić się o czystość i moralną odnowę naszego miasta.

Inicjatywa ta, nawiązująca do działań ks. Piotra Skargi, będzie nosić nazwę „Szpital Domowy”. W centrum naszego miasta każdego wieczoru propagowana jest nieczystość, choćby przez nakłanianie przechodniów do skorzystania z ofert klubów nocnych. Młodzi i wszyscy zatroskani będą prosić Boga o uzdrowienie tej bolesnej sytuacji, ale także o czystość dla siebie i wszystkich mieszkańców.
Continue reading Szpital Domowy