Kurs FILIPA w Krakowie

Ewangelizacyjny Kurs Filipa u saletynów w Krakowie


Pragniesz doświadczać miłości Boga? Nie masz radości z modlitwy? Chcesz poznać moc Słowa Bożego? Jeśli tak, to ten kurs jest dla Ciebie! Krakowska wspólnota Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Filipa, który odbędzie się w dniach 8-10 grudnia.

Celem Kursu Filipa jest odnowienie łaski chrztu świętego – uczestnicy zostaną poprowadzeni tak,by ich wiara stała się żywa. Chodzi o rozpakowanie tego daru, który każdy otrzymał w chrzcie świętym. Dziś wielu ludzi ochrzczonych ma różne formy pobożności, korzysta z sakramentów, chodzi do kościoła, ale nie ma radości z wiary. Problemy, które spotykają w swoim życiu tak ich przygniatają,
że wydają się być większe niż wiara. Dlaczego tak jest? Najczęściej dlatego, że nie ma wiary żywej, o którą właśnie chodzi. Często praktyki pobożnościowe są rozumiane właśnie jako wiara. Ale wiara to przede wszystkim bycie w żywej relacji z osobą Jezusa Chrystusa. W czasie Kursu Filipa prowadzący postarają się dać odpowiedź na pytanie: „jak dojść do żywej wiary?”, „co zrobić, żeby
ją mieć?”.
Kurs Filipa odbędzie się przy parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie przy ul. Cegielnianej 43. Poprowadzą go świeccy członkowie krakowskiej wspólnoty SSNE wraz z duszpasterzem ks. Wojciechem Boberem MS oraz saletyńscy klerycy. Kurs przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich a uczestnictwo w nim jest darmowe. Szczegóły i zapisy na www.sne.krakow.saletyni.pl albo telefonicznie: 661-253- 881.
Szkoły Nowej Ewangelizacji są jedną z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Saletyńska SNE jest dziełem prowadzonym przez polską prowincję Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów w Polsce (Mrągowo, Olsztyn, Kraków, Warszawa, Rzeszów), Szwajcarii i na Słowacji.