JESTEM! 2023

Wspaniała wiadomość dla wszystkich mieszkańców, turystów oraz członków wspólnot Archidiecezji Krakowskiej. W Wigilię Bożego Ciała, 7 czerwca 2023, na Krakowskim Rynku odbędzie się uwielbienie prowadzone przez Marcina Zielińskiego – lidera wspólnoty „Głos Pana” i świeckiego ewangelizatora oraz Michała Króla wraz z zespołem muzycznym. Podczas wieczoru będą się oni dzielić swoim świadectwem, opowiadając zgromadzonym na płycie Rynku w jaki sposób doświadczać bliskości Jezusa w dzisiejszych czasach. 

Uwielbienie rozpocznie się o godzinie 19:00 i zakończy procesją światła o 22:30. Uwielbienie, śpiew, modlitwa, świadectwa, konferencja prowadzona przez Marcina Zielińskiego, błogosławieństwo miasta, słowo Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz uroczyste wniesienie Słowa Bożego … przeplatać się będą przez cały środowy wieczór. 

Wydarzenie „Jestem!” wpisało się na stałe w tradycję wieczorów uwielbienia, które organizowane są w wielu miastach, aby podkreślić znaczenie Bożego Ciała. Tego typu inicjatywy od wielu lat funkcjonują m. in. w Rzeszowie, Warszawie, Opolu, Lublinie, czy Nowym Sączu.

?

Organizatorem wydarzenia jest nasz zespół Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy Was, wasze grupy, wspólnoty, organizacje na ten cudowny czas z Jezusem Chrystusem i Słowem Bożym. Prosimy o udostępnienie tej informacji w waszych środowiskach, wśród znajomych, przyjaciół …

Zapraszamy …

W imieniu Zespołu Sekretariatu

Dariusz Wojdan