„Obudź swoją parafię” – zaproszenie na rekolekcje w Zembrzycach 13-15.04.2023

W imieniu Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej z radością przesyłamy Wam zaproszenie na rekolekcje warsztatowe pt: „Obudź swoją parafię – nawrócenie duszpasterskie w służbie ewangelizacji„, które odbędą się w Zembrzycach w dniach 13-15.04.2023.

Rekolekcje są adresowane do liderów wspólnot, osób świeckich, kapłanów, sióstr zakonnych zaangażowanych i zainteresowanych potrzebą odnowy swojej parafii lub parafii, w której działa wasza wspólnota, grupa modlitewna czy organizacja. Zachęcamy, aby zaprosić do udziału w rekolekcjach swojego proboszcza, pasterza wspólnoty czy opiekuna organizacji. Pomoże to nawiązać dobre relacje i skuteczną współpracę. Uczestnicząc w tych rekolekcjach można otrzymać zaświadczenie o udziale w szkoleniu warsztatowym w ramach doskonalenia nauczycielskiego. 

Dlaczego warto przyjechać?

  • Poruszymy kilka głębokich tematów z dokumentu: Instrukcja Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła (Link do Instrukcji). Zachęcamy do zapoznania się z nią przed wyjazdem.
  • Będziemy rozmawiać o cechach współczesnej kultury, współpracy osób świeckich, sióstr zakonnych i kapłanów, jak wspierać tych którzy są w Kościele i jak wychodzić do tych, których już z nami nie ma.
  • Wymienimy się doświadczeniami, jak stawać się Kościołem bliskich relacji, Kościołem radosnym, pełnym zaangażowania i pasji, który swym świadectwem pociąga innych do Jezusa.
  • Spędzimy razem czas na modlitwie, adoracji, uwielbieniu oraz na odpoczynku i budowaniu relacji między sobą !

W programie: konferencje, spotkania w małych grupach, Msza Święta, medytacja osobista, czas na sakrament pojednania, czas na świadectwa, modlitwa wstawiennicza.

Kto będzie prowadził konferencje?

Prof. Kaja Kaźmierska (Kierownik Katedry Socjologii Kultury Uniwersytetu Łódzkiego), bp Robert Chrząszcz, ks. Leszek Mateja, ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Andrzej Telus CM.

Jak się zapisać?

Należy wypełnić formularz:  https://forms.gle/JLP5d66pJti5ZHdU8. Zapisy najpóźniej do 25 marca 2023 (liczba miejsc ograniczona).

Jaki jest koszt?

Całkowity koszt wynosi 260 zł (w tym: posiłki, noclegi, materiały warsztatowe). Numer konta wpłaty zostanie wysłany na maila po uzupełnieniu formularza.