Kurs św. Filipa – zaproszenie

filip_2016-12-09_internet
Ewangelizacyjny Kurs św. Filipa – zaproszenie

Pragniesz doświadczać miłości Boga? Nie masz radości z modlitwy? Chcesz poznać moc Słowa Bożego? Jeśli tak, to ten kurs jest dla Ciebie! Krakowska wspólnota Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs św. Filipa, który odbędzie się w dniach 9-11 grudnia.

Celem Kursu św. Filipa jest odnowienie łaski chrztu świętego – uczestnicy zostaną poprowadzeni tak, by ich wiara stała się żywa. „Chodzi o rozpakowanie tego daru, który każdy otrzymał w chrzcie świętym” – mówi ks. Jan Gierlak MS.
Założyciel Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i do niedawna duszpasterz krakowskiej wspólnoty wyjaśnia, że dziś wielu ludzi ochrzczonych ma różne formy pobożności, korzysta z sakramentów, chodzi do kościoła, ale nie ma radości z wiary. „Problemy, które spotykają w swoim życiu tak ich przygniatają, że wydają się być większe niż wiara. Dlaczego tak jest? Najczęściej dlatego, że nie ma wiary żywej, o którą właśnie chodzi. Często praktyki pobożnościowe są rozumiane właśnie jako wiara. Ale wiara to przede wszystkim bycie w żywej relacji z osobą Jezusa Chrystusa” – mówi ks. Gierlak. Szkoła Nowej Ewangelizacji stara się dać odpowiedź na pytanie: „jak dojść do żywej wiary?”, „co zrobić, żeby ją mieć?”.
Kurs św. Filipa odbędzie się przy parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie przy ul. Cegielnianej 43. Poprowadzą go świeccy członkowie krakowskiej wspólnoty SSNE wraz z duszpasterzem ks. Wojciechem Boberem MS oraz saletyńscy klerycy. Kurs przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich a uczestnictwo w nim jest darmowe. Szczegóły i zapisy na www.sne.krakow.saletyni.pl albo telefonicznie: 661-253-881.
Katolickie Szkoły Nowej Ewangelizacji są jedną z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Saletyńska SNE jest dziełem prowadzonym przez polską prowincję Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów w Polsce (Mrągowo, Olsztyn, Kraków, Warszawa, Rzeszów), Szwajcarii i na Słowacji.