Podziękowanie z Filipin

Drogi Księże Biskupie,

Wciąż mamy we wdzięcznej pamięci kwotę prawie 20 000 złotych, które udało nam się zebrać podczas kolekty na Mszy Świętej w Łagiewnikach oraz 4000 złotych, przekazanych jako darowiznę pozyskaną w ramach „Eucharystii dla Filipin”. Na Księdza Biskupa ręce składam najlepsze podziękowania dla wszystkich darczyńców.

Pieniądze te były dla nas nieocenionym wsparciem w działaniach. Przyczyniły się bardzo do realizacji naszych projektów którymi były:
Odbudowa domów dla najbardziej poszkodowanych mieszkańców wyspy Bantayan, odbudowa szkoły w Santa Fe, która dodatkowo pełni funkcję centrum ewakuacyjnego na wypadek katastrof oraz szkolenia dla stolarzy.

Więcej informacji o naszych działaniach na Filipinach znajduje się tutaj, zdjęcia w tej lokalizacji, natomiast film dokumentujący budowę domu – tutaj.

Zwracam się z pytaniem i prośbą zarazem. Czy byłaby szansa, abyśmy powtórzyli we współpracy z Sekretariatem Nowej Ewangelizacji podobną akcję, z której dochód przeznaczony zostałby na projekty PAH mające na celu pomoc ofiarom konfliktu w Syrii, którzy są zapomniani przez wielkich tego świata a ich potrzeby nadal są ogromne.

Uprzejmie proszę o informację, czy nasza wspólna akcja mogłaby mieć miejsce w Sanktuarium w Łagiewnikach w marcu tego roku.

Pozdrawiam serdecznie
Tadeusz Szczepaniak