Młodzi i Miłosierdzie – szukamy wolontariuszy.

MandM1MandM2Pragnę poinformować, że w dniach 15-16 marca w TAURON Arenie Kraków odbędzie się niezwykłe wydarzenie o nazwie Projekt M&M (Młodzi i Miłosierdzie). Jest ono związane z ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia. Projekt M&M jest przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z Krakowa i okolic. Scenę wypełnią performerzy, muzycy i aktorzy. Mikrofon zostanie oddany tym, którzy każdego dnia doświadczają tego, jak to jest dawać i otrzymywać miłosierdzie.

W planie każdego spotkania znalazły się widowiska muzyczno-taneczne, świadectwa i spotkania z gośćmi. Najważniejszym punktem programu będzie natomiast przejście przez Bramę Miłosierdzia, która na ten czas zostanie specjalnie wybudowana wewnątrz TAURON Arena Kraków.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą przy obsłudze tego wydarzenia. Wolontariusze podzieleni zostaną na koordynatorów sektorów i wolontariuszy technicznych. Ich zadaniem będzie m. in. kierowanie ruchem, wydawanie posiłków i obsługa sceny. Przed rozpoczęciem Jubileuszu odbędzie się szkolenie, które przygotuje wolontariuszy do wykonywania poszczególnych zadań.

Chętni do podjęcia pracy proszeni są o wypełnienie załączonego formularza:  http://goo.gl/forms/7Zg7Zi6pdl

http://mlodziimilosierdzie.pl/
https://www.facebook.com/mlodziimilosierdzie/

 

Z poważaniem,

Dominika Kamińska 
koordynator wolontariuszy Projektu M&M
tel.: 722 114 622

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Kardynał Dziwisz – Metropolita Krakowski, Abp Rino Fisichella – Przewodniczący Papieskiej rady ds. Nowej Ewangelizacji i Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa.Projekt M&M – krakowskie obchody Jubileuszu Miłosierdzia dla młodych. Organizatorem spotkania jest Archidiecezja Krakowska we współpracy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM. Spotkanie wspiera także Małopolskie Kuratorium Oświaty, Wydział Katechetyczny Kurii, Alpha Polska, Wytwórnia FT Films, OSM Krasnystaw oraz TAURON Arena Kraków.